هدف از برگزاری دوره های میکروتیک، یادگیری چگونگی پیاده سازی و مدیریت شبکه های مبتنی بر تجهیزات میکروتیک می باشد. دوره های آموزشی میکروتیک از این جهت دارای اهمیت است که شما با استفاده از تجهیزات میکروتیک می توانید در کمترین زمان ممکن کلیه سرویس های شبکه را پیاده سازی کنید. شرکت MikroTik در حال حاضر یکی از معروف ترین شرکت ها در زمینه ارائه خدمات شبکه می باشد.

امروزه اکثر سازمان ها و شرکت های تجاری از تجهیزات سیسکو استفاده می کنند. این جامعه بزرگ از مشتریان، برای طراحی صحیح شبکه و همچنین نگهداری و عیب یابی شبکه به تخصص کافی در این زمینه نیاز دارند. شرکت سیسکو به جهت فراهم آوردن این دانش تخصصی، دوره های آموزشی را پایه نهاده است تا متخصصین شبکه سازمان ها با گذراندن این دوره ها بتوانند به دانش تخصصی لازم دست پیدا کنند.

حوزه شبکه به دلیل گستردگی کلاینت‌های مایکروسافتی و ارائه سیستم‌عامل قدرتمند سرور توسط این شرکت خیلی مورد توجه کاربران فعال در حوزه شبکه و حتی امنیت قرار گرفته است. مدارک گرایش شبکه مایکروسافت مانند سایر مدارک این شرکت در سه سطح مقدماتی (Associate)، متخصص (Expert) و پیشرفته (Master) تعریف شده است و دانشجویان با انتخاب گرایش خود می‌توانند در هر کدام از این شاخه‌ها مدارک مورد نظر را دریافت و پیشرفت کنند.

در دوره‌های مجازی‌سازی شما یاد خواهید گرفت که چگونه محصول مناسب ماشین مجازی را برای محیط خود انتخاب کنید. سرورهای پارتیشن برای منزوی کردن برنامه‌ها، شخصی‌سازی شبکه‌های مجازی و خوشه‌بندی ماشین‌های مجازی فراهم می‌کند. فن‌آوری‌های VMware و Microsoft Virtual Machine (VM) را مدیریت کنید. برای ساخت محیط‌‍‌های آزمایش، پشتیبانی و آموزش، از vm استفاده می‌شود. تقسیم سرورهای فیزیکی برای کاهش هزینه‌های عملیاتی مهاجرت از ماشین‌های فیزیکی به مجازی